29 Mayıs 2013 Çarşamba

Nasıl Yazıtör Olunur ?

Yazıtör olmak için her hangi bir özel beceriye gerek yoktur. Ancak yazıtörlük yapabilmek için temel seviyede bir bilgisayar bilgin olması gereklidir. Ayrıca yazıtörlük yapabilmek için bir seviyeye kadar web site ve blog dersleri alarak kendini geliştirmen gereklidir.


(Bir web site veya blog kurmak gözünü korkutacak konular değil, günümüzde bilişim sistemleri o kadar çok gelişti ki, bir web site veya blog kurmak isteyenler için sistem Türkçe ve tamamen otomatiktir. Eskisi gibi web site yönetebilmek için html ve php gibi konular da kodlama yapacak bilginin olması gerekliydi. Ama günümüzde bunların hiç birine ihtiyaç olmadan, 5 dakika içersinde siteni kurabiliyorsun. Ayrıca bir web siteyi yönetebilmek, ofis programlarını kullanmaktan daha kolay bir duruma geldi)

Yazıtör Starter eğitiminin senin için hazırladığı yazılı videolu uygulamalı dersler bu konuda ihtiyaç olanın daha fazlasını sana sunuyor.

Yazıtör Olmak Sana Nasıl Bir Avantaj Sağlar ?

Yazıtörlük serbest zamanlı bir iştir yani çalışma saatlerini tamamen kendin belirlersin.

Yazıtör olmak için doktora yapmana veya tecrübeye ihtiyacın yoktur. Üniversite mezunu olman gerekmez. Yazma konusunda ise temel olarak Türkçe bilmen yeterlidir. Yazacağın konuyu tamamen kendin belirlersin. (yani kendi ilgi alanına göre veya sevdiğin merak duyduğun konulara göre yazılar yazarak, yaptığın işi daha da sevebilirsin)

Başında sorumlu olduğun bir patron yoktur. Yaptığın iş ise sadece kendi hesabına olacak bir çalışmadır.

Yazıtörlükte kazanacağın paranın miktarını çoğaltmak tamamen senin elindedir. Yani edineceğin tecrübelerle, izleyeceğin yöntemlerle kazancını daha da çoğaltabilirsin.

Sende Yazıtör Starter e bugün sahip olarak yazıtör nedir ve nasıl yapılır öğrenip, iyi bir yazıtör yolunda ilk adımını atabilirsin.


Hiç yorum yok :

Yorum Gönder